Logo Rubyberry
19 Grudzień 2010
rubyberrysmoke.pl

Pracuję w nowym miejscu. A ponieważ w każdej nowej pracy należy najpierw "przywitać" się z lekarzem medycyny pracy - tak i ja odwiedziłam placówkę służby zdrowia w tym celu. Obsługa była bardzo miła, ale nie o obsłudze chcę tu mówić. Otóż w pierwszej kolejności spotkałam się z panią okulistką. Starsza pani, która ewidentnie miała problemy z pamięcią, ale nie o jej pamięci chcę tu mówić. Otóż owa kobieta powiedziała mi, zaglądając w moje niebieskie oczy, pomagając sobie śmieszną okulistyczną lampką, ŻE widzi w nich co....? Cholesterol! Nie omieszkała poinformować mnie, jakie choroby mogę dzięki temu złapać i, że najpewniej niedługo umrę... (nie, nie, to dodałam od siebie ;)). Kazała mi przechadzać się co godzinę i uprawiać sport. Potem wypisała mi 3 kopie zaświadczenia, ponieważ co chwile zapominała, że już to zrobiła :). Bardzo sympatyczna kobieta.

Dlaczego o tym piszę? Być może dlatego, że ktoś (Mr. G.) powiedział mi, że zły cholesterol oprócz nadmiaru tłuszczu powoduje też cukier, który znajduje się w słodyczach. Trochę mnie to zmartwiło - nie powiem, że nie. Sami rozumiecie - ze zdrowiem nie ma żartów! :). Nie znaczy to wcale, że rezygnuję z ich jedzenia całkowicie. Chyba bym zwariowała nie mogąc spożyć ukochanych wafelków, cukierków czy innych wynalazków.

Nie jest jednak tak, że nie mam co komentować, opisywać tutaj na blogu. Jakiś tydzień temu otrzymałam paczkę od mojej najukochańszej siostry. Paczka z Krakowa, ale tak naprawdę z Ukrainy - dobre, prawda? ;). W środku mnóstwo ciekawych rzeczy (chciałam napisać pysznych, ale przecież jeszcze nie kosztowałam), których nie można dostać w Polsce.

rubyberrysmoke.pl

A co tam, pochwalę się! :)
Niektóre z tych smakołyków pojawią się (mam taką nadzieję) tutaj w całej okazałości, a na razie pozostawiam Was w niedosmaku.

Ale, ale! Tak naprawdę chciałam dzisiaj napisać coś na inny temat. A mianowicie na temat zimy i zimowych potraw, a raczej słodyczowych przyjemności, które najchętniej spożywamy zimą. Pierwsze co nasuwa mi się na myśl, to oczywiście gorąca czekolada! W wersji simple - kakao. Nie ma nic lepszego niż szklanka ciepłego kakao po wypadzie na sanki (ech, kiedy ja ostatnio byłam na sankach...). Mieszkanką którą odkryłam niedawno, a bardzo mi posmakowała, jak gorące mleko z dodatkiem miodu i UWAGA szczypty cukru waniliowego! Pycha. Smakuje jak shake na gorąco. Polecam :).

Ogólnie na myśl przychodzą mi oczywiście specyfiki podawane na gorąco, bo przecież w zimie jest zimno i lodu to mamy dość będąc na zewnątrz. Drugą rzeczą są pierniczki. W każdym domu przyrządzane inaczej, ewidentnie kojarzące się ze świąteczną atmosferą, idealnie łączą się z ciepłą herbatą (owocową bądź just zimową). A święta już tuż tuż. Na stole pojawi się mnóstwo pysznych rzeczy, np. makowiec. Ja za makowcem jakoś ostatnio nie przepadam, chociaż przyznać muszę, że w dzieciństwie bardzo go lubiłam.

No i jeszcze jedna bardzo ważna jedzenia (tak, tak... ) obok której nikt nie przejdzie obojętnie to... Mandarynka (i pomarańcza). Zdrowa (!), smaczna, pachnąca! Mniam! Najlepsza na pragnienie i nudę (też tak macie, że jakby postawić półmisek z mandarynkami przed Wami, to żebyście nie wiem jak bardzo byli najedzeni i nie wiem jak bardzo już nie chcieli ich jeść, to i tak je jecie?! :P - to tak jak z paluszkami i słonecznikiem). W porze zimowej stosunkowo tanie i słodkie. Uwielbiam! :).

I na tym chyba zakończę mój dzisiejszy wpis. Nie jest on wpisem typu regular, ale bynajmniej nie uważam, żeby był gorszy ;).
A słynna ukraińska chałwa gdzie? (:
Ano ni ma...
Jak przeczytałam o tym mleku z miodem i cukrem waniliowym to od razu pobiegłam do kuchni spróbować i muszę przyznać,że dobre :)Dzięki za to!:)
Ja w takim razie czekam na recenzję m&m'sów ciekawych, Nuts Trios i czegoś co nazywa się bodajże Biskonti :)
trzeba zagłosować na blog roku!!!
Zostaw swój komentarz...
name:
mail:
http://
Przepisz kod z obrazka:
rubyberry pastra captcha
Nie odpowiadamy za treść wypowiedzi zamieszczanych w komentarzach przez użytkowników. Nie ponosimy również żadnej odpowiedzialności za użyteczność, dokładność i kompletność jakiejkolwiek wypowiedzi, zastrzegamy sobie ponadto prawo do ich usuwania bez podania przyczyn.

Pola oznaczone kolorem różowym są wymagane! W razie wątpliwości prosimy o kontakt: hautor@rubyberrysmoke.pl.