Logo Rubyberry
21 Listopad 2010
rubyberrysmoke.pl

Po pierwsze przyznam się, że nie mam pojęcia czy "Ahlgrens" to nazwa firmy czy jakiś dopisek, czy cokolwiek innego, ale jest obok "Bilar" więc wpisuję w nazwę. Niestety wyrzuciłam już opakowanie z tych śmiesznych - niby samochodowych - żelek. Zakupione zostały w jednej z warszawskich Ikei, w cenie przewyższającej moje oczekiwania smakowe ;). Zwiedziona na manowce smakiem pysznych Grzybków z tegoż sklepu skusiłam się i co...?

rubyberrysmoke.pl

Wyglądają ładnie, chociaż trzeba się mocno wysilić, aby dostrzec kształt mini samochodów w tych dziwnych słodyczach (a może się czepiam?). Na pierwszy rzut oka przypominają mi małe myszki :>. No, ale już dobrze, nie będę się rozczulać.

rubyberrysmoke.pl

Smak... Hm... Szczerze powiedziawszy nie jestem nim zachwycona, a wręcz jest w tych żelkach coś takiego co mnie drażni. Słodkie, lekko kwaśne, z dziwnym aromatem, który coś mi przypomina z dzieciństwa, ale nie do końca jestem w stanie powiedzieć co to takiego. Trochę jakby smak cukierków pudrowych z dolnej półki? Trudno powiedzieć, trzeba spróbować. Mi ewidentnie nie przypadły do gustu, chociaż znam przynajmniej jedną osobę (tak, mówię o Tobie T.), która stwierdziła, że są smaczne.

Kombinujmy (co JESZCZE można z tym zrobić):

Ponieważ jabłka są owocami jesieni, a mamy jesień (haha, no to teraz pojechałam ;)) trzeba wykorzystać okazję i dary natury (;D). Moim pomysłem na dzień dzisiejszy było przyrządzenie kolorowej galaretki o jednym kolorze - mianowicie pomarańczowym (wow!).

Na początek potrzebujemy galaretkę w proszku (którą oczywiście rozpuszczamy według przepisu, choć ja wolę dodawać odrobinę mniej wody). Jabłko pokrojone w kosteczkę, raczej drobną. No i do smaku wcześniej opisane żelki Bilar.

rubyberrysmoke.pl

Tak przygotowany deser wstawiamy do lodówki na około hmm... 3 godziny? Oj tam, każdy przecież wie na ile wsadzić galaretkę, aby w pełni zastygła :).

A oto efekt:

rubyberrysmoke.pl

Tym razem chyba wygląda apetycznie, prawda...? :)
Wygląda przepysznie!
Cieszę się *w* haha
i nic?
wygląda jak kawałek mózgu :D like it!
Zostaw swój komentarz...
name:
mail:
http://
Przepisz kod z obrazka:
rubyberry pastra captcha
Nie odpowiadamy za treść wypowiedzi zamieszczanych w komentarzach przez użytkowników. Nie ponosimy również żadnej odpowiedzialności za użyteczność, dokładność i kompletność jakiejkolwiek wypowiedzi, zastrzegamy sobie ponadto prawo do ich usuwania bez podania przyczyn.

Pola oznaczone kolorem różowym są wymagane! W razie wątpliwości prosimy o kontakt: hautor@rubyberrysmoke.pl.