Logo Rubyberry
20 Maj 2010
rubyberrysmoke.pl

Gumę tą (tę?) odkryłam już trzy tygodnie temu będąc z wizytą u mojej siostry w Krakowie. Zauważyłam, że firma Mentos z produkowania draży (bądź gum rozpuszczalnych) przeszła na gumy trwalszego użytku.

Pierwsze co rzuca się w oczy to intensywny czerwony kolor samych drażetek.

rubyberrysmoke.pl

Wyglądają naprawdę zachęcająco (mimo, że czerwony barwnik jest jednym z najbardziej szkodliwych). Pachną też nieźle, bo w większości owocami leśnymi.

rubyberrysmoke.pl

Niestety w smaku nie są już tak zachwycające. Bardzo intensywne na początku, ale też i zbyt szybko tracą smak. Nie jest to z pewnością guma, którą można żuć przez kilka godzin (a ludzi, którzy tak robią).

Kombinujmy (co JESZCZE można z tym zrobić):

Ha! Kreatywne pomysły często są po prostu dziwne.
Moim pomysłem było przetestowanie, co stanie się, gdy drażetkę zanurzymy na jakiś czas w trunku procentowym - w moim przypadku Martini Bianco.

rubyberrysmoke.pl

Jak sami widzicie, eksperyment przebiegał spokojnie. Na zdjęciach kolejne etapy procesu. Niestety(?) oprócz rozpuszczenia się czerwonej-cukrowej skorupki, sama guma nie straciła swoich właściwości.

Jedyne co pozostało do sprawdzenia, to to, czy martini zmieniło swoje właściwości smakowe ;).

rubyberrysmoke.pl

Uwaga... Testuję!
Efekt: ciężko wyczuć smak owoców, skoro Martini jest aż nadto aromatyczne (a mój nos zakatarzony), ale powiedzmy, że COŚ było ;).
Jednak "redfruitówki" z tego nie zrobi...
Simon mówi, iż ten roztwór przypomina ładunek wybuchowy bomb ze Szklanej Pułapki 3.
Zostaw swój komentarz...
name:
mail:
http://
Przepisz kod z obrazka:
rubyberry pastra captcha
Nie odpowiadamy za treść wypowiedzi zamieszczanych w komentarzach przez użytkowników. Nie ponosimy również żadnej odpowiedzialności za użyteczność, dokładność i kompletność jakiejkolwiek wypowiedzi, zastrzegamy sobie ponadto prawo do ich usuwania bez podania przyczyn.

Pola oznaczone kolorem różowym są wymagane! W razie wątpliwości prosimy o kontakt: hautor@rubyberrysmoke.pl.